Óriásira nőtt a társadalmi egyenlőtlenség az USA-ban

Az Egyesült Államok eddig sem arról volt híres, hogy a nagyvállalatok vezetői szerény jövedelmeket tennének zsebre, de a koronavírus-járvány még inkább megnövelte az átlagemberek és az ultragazdagok közötti szakadékot.

A Bloomberg és a Fed adatai szerint az 50 leggazdagabb amerikai immár akkora vagyonnal rendelkezik, mint a teljes amerikai társadalom „szegényebbik” fele, azaz nagyságrendileg 165 millió ember.

A Fed 2020 első félévéről készített jelentése szerint az 50 leggazdagabb amerikai vagyona 2020 eleje óta 337 milliárd (!) dollárral nőtt és így megközelítette a 2000 milliárd dollárt, míg a társadalom legkisebb vagyonnal rendelkező 50%-a  – továbbra is 165 millió emberről beszélünk, tehát nem kizárólag a legszegényebb rétegről – összesen 2,08 milliárd dollárnyi vagyont birtokolt.

Ez már önmagában is beszédes adat, de ha nem csak az 50 leggazdagabb ember vagyoni adatait vesszük számításba, hanem a felső 1%-ot, még kiugróbb a különbség: a leggazdagabb 1% vagyona 34200 milliárd dollárt tesz ki…

https://www.instagram.com/p/CJLm-6wsv8o/

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »