Az idősek itták meg a levét a svéd lazaságnak

Svédország azáltal, hogy nem zárkózott be annyira, mint a szomszédai, az egyik legvitatottabb választ adta a koronavírus-járványra. Így áll most a helyzet.

Mi az, ami jól ment? – Mivel számos vállalkozás és iskola nyitva maradt, az emberek nem zökkentek ki a „normális” mindennapokból. Sokan ezzel magyarázzák, hogy nem érezték magukat annyira stresszesnek és szorongónak, mint akkor, ha a kormány itt is általános lezárásokat és kötelezően betartandó, szigorú intézkedéseket rendelt volna el.

Mi az, ami mondhatni rendben ment? – Bár a svéd gazdaság sem úszta meg teljes mértékben a recessziót – lévén a munkanélküliség folyamatosan emelkedett, a fogyasztói kiadások pedig jelentősen csökkentek -, a visszaesés kevésbé drámai, mint a többi ország esetében.

És mi az, ami kifejezetten rosszul ment? – A sebezhető, idős népesség egyáltalán nem volt védve; a svédországi, koronavírussal kapcsolatba hozható halálesetek közel fele idősotthonokban történt, noha a kormány azt javasolta az embereknek, hogy kerüljék idős rokonaikat. Az egyik fő probléma az volt, hogy egyes alkalmazottak nem kaptak megfelelő védőfelszerelést, és valószínűleg a vírusos tünetek ellenére bementek dolgozni az otthonokba.

A részletes cikk angol nyelven elérhető a CNBC oldalán.

Tovább olvasom →

 

  • Kapcsolódó cikkeink:

Forrás: CNBC / Instagram

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »