Norvégia is leállítja a Szaúd-Arábiába irányuló fegyverexportot

Norvégia pénteken bejelentette, hogy felfüggeszti a Szaúd-Arábiába irányuló új fegyverkiviteli engedélyeket. A döntés hátterében a Szaúd-Arábiával kapcsolatos közelmúltbeli fejlemények, illetve a jemeni helyzet állnak.

A norvég külügyminisztérium szóvivője nem említette, hogy a döntés összefügg-e  az isztambuli szaúdi konzulátuson október 2-án meggyilkolt szaúdi újságíró, Dzsamál Hasogdzsi ügyével.  A minisztérium közleménye szerint jelen helyzetben Norvégia nem ad új engedélyeket a Szaúd-Arábiába irányuló védelmi és katonai eszközök exportálására. A múlt héten a norvég külügyminiszter bekérette a szaúdi nagykövetet Hasogdzsi ügyében.

Németország a múlt hónapban jelentette ki, hogy leállítja a német fegyverek exportját, ameddig Szaúd-Arábia nem ad magyarázatot Hasogdzsi meggyilkolására.

  • Kapcsolódó cikkeink:

A Szaúd-Arábia által támogatott, nemzetközileg elismert jemeni elnökhöz, a Rijádban tartózkodó Abed Rabbó Manszúr Hádihoz hű erők és az Irán pártfogását élvező húszi lázadók között 2014 augusztusa óta tart a polgárháború Jemenben.

Forrás: MTI/Reuters

Friss hírek

alterezo.hu

Kritika és önmegvalósítás (x)

Valaha érezted úgy, hogy mások túl gyakran szólnak bele az életedbe? Az emberek gyakran szeretnek tanácsot adni másoknak, és sokszor úgy érzik, hogy nálad jobban tudják, mi a helyes. Ilyen helyzetekben fontos megtalálni a saját utadat anélkül, hogy hagynád, hogy mások negatívan befolyásoljanak.

Read More »