Május végén távozik a szlovák rendőrfőkapitány is

Május végével távozik posztjáról Tibor Gaspar szlovák országos rendőrfőkapitány – jelentette be Peter Pellegrini miniszterelnök kedden a rendőrfőkapitánnyal közösen tartott pozsonyi sajtótájékoztatóján.

Az ideiglenesen a belügyminisztérumot is irányító kormányfő elmondta: a döntést, hogy Tibor Gaspar távozik posztjáról, vele közösen hozták meg, a belpolitikai helyzet csillapítása érdekében. A döntés hatálya azért nem azonnali, mivel azt a körülmények nem teszik lehetővé, konkrétan az, hogy a rendőrfőkapitány helyettese jelenleg nem áll készen arra, hogy átvegye a posztot.

Tibor Gaspar leváltása az egyike volt a Ján Kuciak oknyomozó újságíró és barátnőjének februári meggyilkolása után kezdődött, és a szlovák kormány átalakításához vezető tüntetéssorozat fő követeléseinek. Délelőtti sajtótájékoztatóján Tibor Gaspar még azt mondta: egyelőre nem távozik tisztségéből, csak akkor, ha az új belügyminiszter erre majd felkéri.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Három hét után lemondott a szlovák belügyminiszter

Fico lemondásával nem értek véget a szlovákiai tömegmegmozdulások

Forrás: MTI

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »