Nem lesz külön eurózónás költségvetés

Németország elutasítja a közös euróövezeti költségvetés készítésének és közös adósság kibocsátásának brüsszeli javaslatát.

„Különösen a Brexitre való tekintettel fontosnak tartjuk, hogy minden, a devizaközösség továbbfejlesztésével kapcsolatban felmerülő problémákra az unió egészének a keretei között keressünk megoldást” – fogalmazott a pénzügyminisztérium szóvivője az Európai Bizottság javaslatát firtató hírügynökségi megkeresésre adott válaszában. Leszögezte: nem akarunk különbséget tenni a „kint” és a „bent” lévők, vagyis az euróövezeti tagok és a többiek között.

Németország már megkezdte az egyeztetéseket az Európai Unió jövőjéről Franciaországgal – jegyezte meg a szóvivő, hozzátéve, hogy tüzetesen meg fogják vizsgálni a bizottság javaslatát, de korai lenne még annak részleteibe menni.

  • Kapcsolódó cikkünk:

2020-tól új feltételhez köthetik az uniós pénzek kifizetését

Rámutatott ugyanakkor, hogy az Európai Unióban a hitelesség megerősítése érdekében a már meglévő szabályokat kellene először érvényesíteni és csak ezt követően kellene az integráció megerősítése irányába vezető további lépéseken gondolkodni.

A tagországoknak elsősorban strukturális reformokkal és az adósság csökkentésével kell a hitelesség megerősítésére és a gazdasági növekedés fellendítésére törekedniük – mondta a pénzügyminisztériumi szóvivő, megjegyezve, hogy jelentősen csökkennie kell még a pénzügyi kockázatoknak ahhoz, hogy a felelősség megosztásának további elmélyítése egyáltalán szóba kerülhessen.

„Az eurókötvényekről szólva pedig úgy gondolom senki nem fog meglepődni azon, hogy Németország elutasító álláspontja egy jottányit sem változott az adósság közös felvállalásával kapcsolatosan” – szögezte le a német szövetségi pénzügyminisztérium szóvivője.

Forrás: MTI/Reuters

Friss hírek

Még mindig nincs rend Ceutában

Juan Jesús Vivas, Ceuta elnöke nyilvánosan bírálta a spanyol kormány passzivitását és eémondta, a helyzet a városban még mindig messze van a normálistól, nem lehet biztosan tudni, hogy hányan maradtak abból, a mintegy 80 ezer emberből, akik szabálytalanul léptek be Marokkóból július végén.

Read More »
www.higienia.net

Milyen egy erős takarítógép? (x)

Napjainkban a higiénia egyre inkább központi szerepet kap a mindennapi életben. Az elmúlt időszakban különösen nagy hangsúlyt helyeztek a tisztaságra, ami a személyes környezet mellett a munkahelyekre és közösségi terekre is igaz.

Read More »

Az autóhasználati lehetőségek új korszaka (x)

A gépjárművek finanszírozása régen döntően készpénzes vásárlást vagy hitelfelvételt jelentett. Az utóbbi évek gazdasági változásai azonban új megoldásokat hoztak. A cégek működésének és költségvetésének modernizálása egyre inkább a használat és nem a tulajdonlás irányába tereli a flottamenedzsmentet.

Read More »