Már dolgoznak a Trump-Putyin találkozón

Megkezdődött Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök találkozójának gyakorlati előkészítése, de annak időpontjáról és helyszínéről még nem született megegyezés – jelentette ki Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes az Állami Dumában, egy kerekasztal-beszélgetésen, amelyet Oroszország és az Egyesült Államok viszonyának szenteltek.

Közölte, hogy Moszkva és Washington között nem folytak és nem folynak tárgyalások az Oroszország ellen bevezetett amerikai szankciók visszavonásáról. Rámutatott, hogy a gazdasági büntetőintézkedések nemcsak az orosz gazdaságnak, hanem a Trump által ösztönözni kívánt amerikai exportnak is ártanak.

Az Egyesült Államok 2014 óta több mint 30 alkalommal vezetett be szankciókat Oroszország ellen, vagy bővítette azokat. Az amerikai „feketelisták” 172 orosz állampolgár és mintegy 350 jogi személy nevét tartalmazzák, beleértve a jelentősebb bankokét.

Kapcsolódó cikkeink:

Rjabkov szerint a kétoldalú viszony válaszúthoz érkezett. Hangot adott véleményének, hogy az orosz-amerikai együttműködést csak fokozatosan lehet tartalommal megtölteni. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy Moszkva nyitott a teljes értékű párbeszédre Washingtonnal a stratégiai kérdésekről, beleértve az amerikai rakétavédelmi rendszer ügyét.

A miniszterhelyettes szerint Oroszország számára fontos, hogy milyen üzenetet hordoz majd Trumpnak a nap folyamán később, az amerikai kongresszus két házának együttes ülésén elhangzó beszéde.

Rjabkov megfogalmazása szerint az Obama-kormányzat elnökválasztás előtti és utáni magatartása túllépte „a józan ész határait”. A diplomata sérelmezte, hogy Washington a választási folyamatba való beavatkozással „rágalmazta meg” Oroszországot, és „a végletekig felszította a ruszofób hisztériát”. Kifogásolta, hogy az amerikai kormány példátlan módon még az orosz állami tulajdonban lévő, diplomáciai védettséget élvező washingtoni és New York-i ingatlanokhoz való hozzáférését is korlátozta, ezzel „gyakorlatilag kisajátítva” azokat.

  • Korábban írtuk:

Forrás: MTI

Friss hírek

Leapmotor C10

A németeknél egyelőre nem fogynak a kínai autók

A ténylegesen kínai autómárkák továbbra is ritkaságszámba mennek Németországban a német dpa hírügynökség által a jövő héten kezdődő Auto Shanghai szakvásár alkalmából összeállított, a KBA szövetségi gépjármű-nyilvántartó hivatal adataira támaszkodó elemzése alapján.

Read More »
https://www.hidraulikaszakuzlet.hu/

Mire használják az o-gyűrűt? (x)

A hidraulikus rendszerekben a tömítések rendkívül fontos szerepet töltenek be, de a pneumatikus berendezésekben is jelen vannak ezek az “apró” alkatrészek. Többféle tömítés létezik, amelyek közül az egyik leghatékonyabb az o-gyűrű. A fő feladata szabályozni a gáz- és folyadékáramlást.

Read More »
gardamax.hu

Miért érdemes odafigyelni a mezőgazdasági gépek festésére? (x)

A mezőgazdasági gépek nem épp irodai környezetben dolgoznak. Nincs klíma, nincs árnyék – van viszont por, sár, napsütés, eső, hajnali pára és néha még egy kis üzemanyagfolt is. A traktorok, kaszák, boronák és társaik nap mint nap kemény munkát végeznek a természet szeszélyei között, és közben a mechanikai kopás mellett bizony a külsejük is megviseltté válik.

Read More »