Nagybányán a magyar alpolgármester látja el a polgármesteri teendőket

Hétfőtől ideiglenesen Ludescher István, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség színeiben megválasztott alpolgármester vezeti Nagybánya városát – közölte a Transindex portál.

Ludescher Istvánt a nagybányai önkormányzat ruházta fel a polgármesteri feladatok ellátásával azt követően, hogy Catalin Chereches polgármester korrupció gyanújával előzetes letartóztatásba került. Cherechest a romániai korrupcióellenes ügyészség (DNA) ügyészei tetten érték, amint csúszópénzt fogadott el a helyi labdarúgó klub vezetőjétől.

Az önkormányzati testület hétfői ülésén Dorel Muresan, a másik alpolgármester nem vállalta a polgármesteri teendők ellátását. Ludescher Istvánt 18-an támogatták szavazatukkal, hárman szavaztak ellene.

Az RMDSZ politikusa legalább május 26-ig vezeti a várost, mert ekkor dől el, hogy meghosszabbítják-e a polgármester előzetes letartóztatását. Amennyiben Chereches nem kerülne szabadlábra, Ludescher addig marad tisztségben, míg a június 5-i választásokon megválasztandó polgármestert be nem iktatják.

Kitekintő / MTI

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »