Az új lengyel médiatörvény szerint azonnali hatállyal kirúgják a közmédia jelenlegi vezetését, az újakat pedig a kincstárügyi miniszter nevezi ki.
A jobboldali, kormányzó Jog és Igazságosság (PiS) párt átmenetinek szánja a kincstárügyi tárca szerepét a közmédiában. A jövő év első felében végrehajtandó reform során a közszolgálati rádiót, a televíziót és a PAP hírügynökséget nemzeti kulturális intézményekké alakítanák át, más szervezeti struktúrával és megváltozott finanszírozással.
A törvénymódosítás hatálybalépéséhez már csak Andzrej Duda államfőnek kell aláírnia az elfogadott jogszabályt. Az Európai Bizottság azonnali tájékoztatást kért a lengyel külügyminisztertől.
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.