Egy hét múlva hirdetnek ítéletet a székelyföldi himnuszperben

A Kovászna megyei törvényszék megtárgyalta kedden Sebastian Cucu prefektus fellebbezését a magyar himnusz éneklése miatt kiszabott bírságot érvénytelenítő alapfokú bírósági ítélet ellen, és szeptember 22-re tűzte ki a jogerős ítélet kihirdetését.

Kulcsár Terza József, a himnuszéneklésért megbüntetett Magyar Polgári Párt (MPP) Kovászna megyei szervezetének elnöke az MTI-nek elmondta, hogy a prefektusi hivatal képviselője nem jelent meg a tárgyaláson. Fellebbezésében a prefektus azt kérte, hogy a törvényszék vegye figyelembe az alapfokú tárgyaláson felsorakoztatott érveit. Az MPP az alapfokú ítélet megerősítését kérte a törvényszéktől.

Az erdélyi magyar pártok háromszéki képviselőinek a korábbi felhívása nyomán mintegy hetven-nyolcvan érdeklődő jelent meg a keddi tárgyaláson, mely háromórás késéssel kezdődött.

Kitekintő / MTI

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »