Athén még nem menekült meg

Néhány napon belül létrejöhet a megállapodás a görög kormány és a hitelezők között a Görögországot a csődtől megmentő harmadik hitelcsomagról – közölte egy neve elhallgatását kérő bennfentes a Reuters hírügynökséggel.

Az illető – aki részt vett az európai uniós pénzügyminiszter-helyettesek péntek esti telefonos konferenciáján – elmondta: a tárgyalások jól haladnak, és az sem kizárt, hogy akár már a hét végén lezárulnak. A felek szombaton is folytatják az egyeztetést.

Ha keddig megszületik a megállapodás, azt csütörtökig jóváhagyhatja a görög parlament, és akkor az euróövezet pénzügyminiszterei pénteken zöld jelzést adhatnak a 86 milliárd eurós mentőhitelnek – mondta a jól értesült forrás.

Hozzátette: Görögországnak el kell indítania további reformokat ahhoz, hogy augusztus 20-ig pénzhez jusson. Ez azért lényeges, mert Athénnak aznap kell visszafizetnie egy esedékes, 3,2 milliárd eurós részletet az Európai Központi Banknak.

Nincs sok idő, mert a görög parlamenten kívül néhány euróövezeti ország parlamentjének is jóvá kell hagynia a mentőhitel feltételeit, mielőtt Athén hozzájutna a pénzhez.

Kitekintő / MTI

Friss hírek

cafebrunchbudapest.com

Egy ínycsiklandó péksütemény (x)

New York lüktető városának gazdag kulináris hagyománya ihletett egy különleges reggeli élményt, amely most Budapest belvárosában is elérhető. Ha egy finom, és különleges falatra vágysz, érdemes ellátogatnod a város egyik kiemelkedő reggeliző helyére, ahol a világhírű New York-i sütemények izgalmas változatai várják a vendégeket.

Read More »