Nincs vezetője a jobboldalnak

Továbbra sincs vezető pártja a szlovák jobboldalnak. Sőt, az erre a pozícióra eddig a legnagyobb eséllyel pályázó Sieť támogatottsága folyamatosan esik, így Procházkáék lassan „bezuhannak” a közepes jobboldali pártok sorába – derül ki a Polis közvélemény-kutató ügynökség friss felméréséből. Minderről az Új Szó számolt be. Márciusban már csak a megkérdezettek 9,3 százaléka szavazott volna a tavaly tavasszal életre hívott pártra. Két hete az MVK is a lélektani 10 százalékos határ alatt mérte a Sieťet. Míg Procházkáék támogatottságának trendje negatív, a többi jobboldali párt népszerűségének változásából nem olvasható ki semmilyen változás. Az OĽaNO némileg erősödött, statisztikai hibahatáron belül csökkent az SNS népszerűsége – Dankóék a Polisnál lassan fél éve stabilan a bejutási küszöb felett vannak. A magyar érdekeltségű pártok közül a Híd támogatottsága stabilan 8% körül mozog, ezzel 15 mandátumot szerezne, az MKP háromtized százalékponttal a bejutási küszöb alatt van. A Smer népszerűsége is stabil, ám a sok kieső párt ellenére sem tudna abszolút többséget szerezni.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »