Az Európai Bizottság a rendelkezésére álló legszigorúbb ellenőrzéssel fenyegette meg Horvátországot, ha Zágráb májusig nem nyújt be egy olyan meggyőző nemzeti reformprogramot, amely elég ambiciózus ahhoz, hogy meggyőzze a bizottságot.
Mindig van tér a cselekvésre, de hagyjuk, hogy a miniszterelnök és a szűk kabinet dolgozzon rajta – mondta Lalovac, majd hozzátette: jelentős reformokról van szó, amelyeket két hónap múlva fog bejelenteni.
A lap arról is cikkezett, hogy az Európai Bizottság nem volt elragadtatva attól, hogy a kormány egyik intézkedésével rögzítette a svájci frank árfolyamát.
A döntés szerintük segít a hátrányos helyzetben lévő állampolgárokon, akik így nem tudták volna törleszteni tartozásaikat, de átruházza a terheket a bankszektorra. Ezért szerintük fennáll a lehetősége annak, hogy a jövőben a pénzintézetek nem tudnak újabb hiteleket nyújtani a lakosságnak.
A bizottság úgy ítélte meg, hogy az ilyen intézkedések veszélyeztetik az ország jogi biztonságát, ami kihathat a gazdasági környezetre.
A lap emlékeztetett arra, hogy ha az Európai Bizottság májusban úgy dönt, hogy szigorúbb ellenőrzés alá vonja Horvátországot, akkor egy a válságból kilábaló akcióterv elkészítésére kényszerítheti. Az engedetlenséget Brüsszel végső esetben azzal büntetheti, hogy korlátozza Horvátország hozzáférését az unió strukturális és befektetési alapjaihoz.
MTI / Kárpátinfo.net