Két jelölt pályázik a Legfelsőbb Bíróság elnöki posztjára

Ez idáig két jelölést postáztak az Igazságszolgáltatási Tanácsnak – D. Švecová és D. Hudák az elnöki posztért szállnak ringbe.

Az Igazságszolgáltatási Tanács volt alelnöke, Daniela Švecová mellett egy másik tanácstag is érdekelt a Legfelsőbb Bíróság elnöki posztjában. Švecovát a nagyszombati bírói tanács jelölte, Hudák az Igazságszolgáltatási Tanács jelöltjeként indul. E két név mellé még két másikat lehet jelölni, ezt augusztus 22-éig tehetik meg az arra jogosult felek. Hudák előzőleg az Igazságügyminisztérium államtitkára volt.

A Legfelsőbb Bíróság elnökét szeptember 16-án választják. Az előző elnök, Štefan Harabín mandátuma június 22-én járt le. Sem ő, sem az előző választás másik két sikertelen jelöltje nem indulhat a soron következő megmérettetésen.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »