A mentősök kárára jutalmazzák a rendőröket

Ötmillió eurót osztanak szét augusztusban jutalomként a rendőrök közt. A tűzoltók és mentősök nem kapnak semmit.

A pénzt a rendőrök augusztusi fizetésük mellé kapják – tudta meg a Markíza televízió. A jutalmak értéket 145 és 380 euró közti lesz.

Bár a belügyminisztérium is spórol, Robert Kaliňák a tartalékai közt talált 5 millió eurót erre a célra. A belügyminiszter állítja, hogy nem egy, a rendőri testület minden tagját érintő széleskörű jutalmazásról van szó, hanem azt a rendőrök teljesítménye alapján osztják.

„Az országos rendőrfőkapitány értékelési rendszere alapján történő, teljesítmények szerinti jutalmazásról van szó” – közölte Andrea Dobiášová rendőrségi szóvivő.

A testület mintegy 22 ezres állományából 18 330-an számíthatnak jutalomra.

Kaliňák leszögezte, hogy ez nem érinti a belügyminisztériumot, sem a rendőrfőkapitányt és helyetteseit, valamint a belügy civil munkatársait, hivatalnokait. A belügyminisztériumhoz tartozó további egységek, mint a mentősök vagy a tűzoltók azonban nem kapnak semmit, mivel nincs a rendőrökéhez hasonló értékelési rendszerük. A belügy ígéri, hogy lesz…

Parameter.sk

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »