Új hidat építenek Csap és Záhony között

Július 17-én sajtótájékoztatót tartottak Magyarország Ungvári Főkonzulátusán, melynek során bemutatták a határ menti gazdasági integráció új tervezetét – adta hírül a mukachevo.net.

– Egy új híd építését tervezzük a Tiszán Csap és Záhony között, mely a jelenlegitől háromszáz méterre helyezkedne el. A beruházás költsége 60 ezer euró, melyből 57 ezret támogatásokból fedezünk – mondta Jevhenyij Luksa, a projekt menedzsere.

Magyarországon már elkészítették a terveket a híd felének a megépítésére, a másik rész kivitelezése az ukránok feladata. A tervek előreláthatóan 2015 februárjára készülnek el. Szalipszki Endre ungvári magyar konzul elmondása szerint a híd építését a Nemzetközi Visegrádi Alap támogatja.

2015-ben a magyar kormány száz határátkelő létrehozását tervezi, melyek nagy része nem a schengeni határon helyezkedne el.

Kitekintő / Kárpátinfo.net

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »