Vajdaság nem átmeneti pénzeléssel kezdi majd meg az új évet, jelentette ki Bojan Pajtić tartományi kormányfő a Danas napilapnak nyilatkozva.
Kifejtette, a 2014-re vonatkozó vajdasági költségvetés-tervezetét azután készítik el, hogy a köztársasági költségvetést már elfogadta a parlament és döntés születik a tartományi képviselőház által felterjesztett módosításokról is.
„Nem vagyunk túl optimisták a módosításjavaslataink sorsát illetően, de nem fogjuk megengedni, hogy rendkívüli helyzet alakuljon ki. A lehetőségekkel összhangban hozzuk majd meg a tartományi költségvetést, ezzel viszont meg kell várni, hogy véget érjen a javaslatainkkal kapcsolatos szavazás” – szögezte le Pajtić.
Emlékeztetett, hogy a vajdasági kormány kérte, állapítsák meg a költségvetési rendszerről szóló törvény alkotmányosságát a tartomány pénzelésének módja miatt. „Az a törvény nyilvánvalóan alkotmányellenes, de majd meglátjuk, hogy az alkotmánybíróság milyen határozatot hoz az ügyben” – mondta Pajtić.
Kitekintő / Vajma.info
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.