A hágai bíróság elnöke szerint az ENSZ hibázott abban, hogy nem hozott létre a balkáni konfliktus érintettjeinek háborús jóvátételi alapot- közölte a Balkan Insight egy korábban készült interjúra hivatkozva.
Theodor Meron véleménye szerint a háborús bűnösök felelősségre vonása remek kezdet volt, de a szenvedőket valamilyen más módon is kompenzálni kellene.
A sokat támadott bírósági döntéseket azonban védelmébe vette. A bíróság ítéleteit kritizálók szerint a visszás döntések akadályozhatják az egykori jugoszláv tagköztársaságok közötti megbékélést. Meron szavait idézve „ha én lennék az áldozat, én sem lennék elégedett, ha tudomást szereznék a felmentésekről”. Nyilatkozatában elmondta, hogy teljesen megérti a gyászoló hozzátartozók fájdalmát, hiszen gyerekként ő is a németek által megszállt Lengyelország egyik munkatáborába került. „Mérhetetlenül sajnálom, amikor azt hallom, hogy elégedetlenek az áldozatok hozzátartozói. Azonban emlékeznünk kell arra, hogy a bírák a jog és a bizonyítékok szerint ítélkezek.” – védelmébe véve a Hágai Bíróság munkáját.
Úgy véli az emberek idővel ráeszmélnek majd, hogy a bíróság remek munkát végez. A legnagyobb eredménynek azt tartja, hogy egyéneket von felelősségre a bíróság, nem pedig nemzeteket. Az elnök magabiztosan állítja, hogy amikor befejezik majd munkájukat, komoly örökséget hagynak majd hátra és ő minderre nagyon büszke. A legsikeresebb nemzetközi bíróságnak tartja a hágait, mivel sikerült elérnie, hogy az érintett országok együttműködjenek velük, ami nélkül lehetetlen lett volna az ítélethozatal.
Pákozdi Anita