Az eurózónában gyorsult az éves infláció

Az eurózónában gyorsult az infláció novemberben – derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteki gyorsjelentéséből.

Az előzetes számítások szerint novemberben 0,9 százalékos lesz az éves infláció az októberi 0,7 százalék után.

Novemberben az élelmiszerek, az alkohol és a dohánytermékek ára 1,6 százalékkal növekedett (októberben 1,9 százalékkal), a szolgáltatásoké 1,5 százalékkal (októberben 1,2 százalékkal).

Az energiaszektoron kívüli ipari termékek ára novemberben és októberben is 0,3 százalékkal emelkedett, az energiaárak pedig 1,1 százalékkal csökkentek novemberben és 1,7 százalékkal októberben.

MTI

Friss hírek

pcarena.hu

Régi eszközök új korszaka: Felújítás és újrafelhasználás (x)

Eszedbe jutott-e már valaha, mi történik a régi, elhasználódott számítógépekkel, tabletekkel és okostelefonokkal, miután elérkezett a csere ideje? Sok vállalat egyre nagyobb hangsúlyt helyez a fenntarthatóságra és a tudatos erőforrás-gazdálkodásra, így az elavult készülékek újrahasznosítása és újrafelhasználása egyre fontosabb szerepet kap. 

Read More »