Korai volt az izraeli bírálat

Korai volt az iráni atomprogramról szóló megállapodás izraeli bírálata, mert ilyen egyezség egyelőre nem jött létre Genfben – közölte pénteken Josh Earnest, a Fehér Ház szóvivője.

Earnest megismételte: az Egyesült Államok és Izrael teljes mértékben egyetért abban, hogy meg kell akadályozni Irán atomfegyverhez jutását.

Az amerikai elnöki hivatal szóvivője Benjámin Netanjahu miniszterelnöknek péntek reggel a tel-avivi Ben Gurion repülőtéren, John Kerry amerikai külügyminiszterrel tartott megbeszélésén tett kijelentésére reagált, miszerint Izrael teljes mértékben elutasítja az úgynevezett Hatok csoportja (az ENSZ BT öt állandó tagja és Németország) valamint Irán között formálódó egyezményt, és mindent megtesz önvédelme érdekében.

Kerry a Netanjahuval négyszemközt folytatott megbeszélése után előre nem tervezett látogatásra Genfbe érkezett, ahol kijelentette, hogy jelenleg még nincs egyetértés, illetve megállapodás a felek között. Az amerikai külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető csökkenteni kívánja a tárgyalásokon megmutatkozott nézetkülönbségeket.

MTI

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »