Nem lesz újabb csatlakozási feltétel Vajdaságra vonatkozóan

Tanja Miščević, Szerbia uniós csatlakozási főtárgyalója kijelentette, az Európai Bizottságnak a Szerbia integrációs előrehaladásával kapcsolatos jelentésében nem lesz újabb, Vajdaság helyzetével kapcsolatos feltétel, de a tartomány pénzeléséről szóló törvény meghozatala továbbra is követelmény marad.

„Nem számítok arra, hogy az Európai Bizottságnak Szerbiáról szóló jelentésében bármi is változna Vajdasággal kapcsolatban. Nem lesz újabb feltétel, csak a már ismert, a pénzelési törvény meghozatalára vonatkozó” – nyilatkozta Tanja Miščević a Dnevnik újvidéki napilapnak.

A tartomány pénzeléséről szóló törvény meghozatalára vonatkozó kérelem részét képezi az EU akciótervének, s eszerint a törvényt már az idei év elején el kellett volna fogadni.

A vajdasági parlament és a tartományi kormány képviselői több alkalommal is hangsúlyozták, hogy ennek a törvénynek a meghozatala már öt éve késik, ez pedig nagyon megnehezíti a tartomány helyzetét és az autonóm hatáskörök finanszírozását.

Kitekintő / Vajdaság Ma

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »