Napelemmel látják el a Fehér Házat

Illetékesek csütörtökön megerősítettek a hírt, miszerint a héten megkezdték a napelemek felhelyezését a Fehér Ház tetejére – adja hírül a The Washington Post. Barack Obama ezzel három éves adósságát törleszti, ugyanis még 2010-ben tett ígéretet arra, hogy az elnöki otthon is csatlakozni fog a napenergiát hasznosító háztartások táborához.

Az intézkedés csupán egyike az Obama-adminisztráció azon intézkedéseinek, melyek a szövetségi kormányzat megújuló energia-felhasználásának arányát hivatottak növelni az üvegházhatásért felelős gázok kibocsátásával szemben. Úgy tűnik, a napelemek felhelyezéséért lobbizók elérték céljukat – az egyik vezető aktivista szavaival élve „jobb később, mint soha” -, hiszen egy felmérés szerint jelenleg 1,3 millió amerikai lakás él a napenergia adta lehetőségekkel.

Az elnöki rezidencia legelőször 1979-ben próbálkozott a szoláris energia hasznosításával, amikor a demokrata párti Jimmy Carter elnök nem kevesebb, mint 32 elemet telepített a Fehér Ház tetejére, melyek a víz felmelegítését szolgálták. Ezeket azonban republikánus utóda, Ronald Reagan egytől-egyig eltávolíttatta, a további sorsukat pedig svájci filmesek örökítették meg az utókor számára.

Szentgróti Gábor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »