Szomorú nap ez az adócsalóknak

két napos G8 csúcs máris nem volt hiába való, mivel a házigazda britek olyan megállapodásra jutottak a brit tengerentúli területekkel és koronafüggőségekkel (pl: Bermuda, Kajmán-szigetek, stb.), amely az adóelkerülés elleni harcot segíti. Önmagában az előbbi intézkedés kevés az adóparadicsomok elleni harcban. A többi ország, így Amerika, Japán vagy éppen Oroszország hasonló állásfoglalása is szükséges lesz a sikerhez.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »