Bugár a szlovák-magyar viszony alakulásáról

A válság és az egyéb problémák elvonják az energiát a szlovákok és magyarok közti feszültségkeltéstől – véli Bugár Béla.

A Híd elnöke ugyanakkor figyelmeztetett, hogy Orbán Viktor jelenlegi kormányának már csak egy éve van a megbízatásából, hiszen Magyarországon közeleg a választás. Szerinte ez azt jelenti, hogy a magyar fél részéről jóval hangosabban prezentálnak majd egyes témákat. „Erre válaszolni kell, s kérdés, miként reagál Robert Fico miniszterelnök” – mondta a pártelnök.

Bugár azt ajánlja, hogy a felek tárgyaljanak például a kettős állampolgárság kérdéséről is. „Orbán miniszterelnök és Fico miniszterelnök egyetértett abban, hogy erről most nem fognak tárgyalni, miközben ez a probléma itt van. Háromszázan elvesztették a szlovák állampolgárságukat. A legnagyobb csoportjuk nem szlovákiai magyar” – hangsúlyozta. A Híd vezetője emlékeztetett, ez nemcsak az első Fico-kormány idején rosszul módosított szlovák állampolgársági törvény miatt történhet(ett) meg, hanem azért is, mert Radoslav Procházka (KDH), az Egyszerű Emberek és Független Személyiségek (OĽaNO) képviselői vagy – az előző kormányban – például Daniel Lipšic miatt nem módosíthatták újra a jogszabályt.

A törvény kimondja, hogy elveszti a szlovák állampolgárságát az, aki más állampolgárságot vesz fel. Bugár szerint ahelyett, hogy a két kormányfő tárgyalna a problémákról, a kérdést egy (szakértői) csoportra bízta. 

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Hogyan válassz beton kerítést? (x)

A beton kerítések egyre népszerűbb megoldást kínálnak azok számára, akik tartós és minimális karbantartást igénylő megoldást keresnek ingatlanuk köré. Nem csupán esztétikailag emelik az ingatlan értékét, de jelentős védelmet is adnak.

Read More »