Váltságdíjat követelnek a jemeni emberrablók

Váltságdíjat követel egy jemeni törzs a pénteken elrabolt három nyugati állampolgárért. Az információk azonban hiányosak: sem a törzs nevét, sem a követelés mértékét nem hozták nyilvánosságra.

Egy neve elhallgatását kérő jemeni hivatalnok szerint az egyik törzs tagjai felelősek egy finn házaspár és egy osztrák férfi elrablásáért. A három európait pénteken raboltál el Szanaában, a jemeni fővárosban, jelenleg pedig feltehetőleg Kavlanban, a fővárostól húsz kilométerre keletre fekvő városban tartják fogva őket.  A Jazeera szerint a törzs váltságdíjat követel szabadon engedésükért, több információt azonban nem közöltek, így azt sem lehet tudni, milyen mértékű követeléssel állt elő a törzs, illetve pontosan melyik törzsről is van szó.

Az emberrablások, főleg nyugati célpontokkal, egyre gyakoribbakká válnak az országban. Mind a törzsek körében, mind pedig az al-Kaida esetében elterjedt ez a módszer, hiszen könnyen felhasználható követeléseik teljesíttetésére. 

Lorencsics Emese

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »