Zseblámpával szavaznak Hargitában

Hargita megyében hét, Beszterce-Naszód megyében pedig három szavazókörzet maradt áram nélkül a hóvihar miatt, így ott gáz- és zseblámpákkal világítanak.

Öt szavazókörzet Székelyderzs, kettő pedig Kányád községben maradt áram nélkül, de a szavazás megkezdődött reggel 7-kor. A villamossági vállalat szakemberei a helyszínen dolgoznak – foglamazott Adrian Păunescu, Hargita megye prefektusa.

Az Olt Sürgősségi Esetek Felügyelőségének szóvivője, Alina Ciobotariu szerint 12 Hargita megyei településen nincs áram, de az Electrica munkatársai a helyszínen a hibák elhárításán dolgoznak. Hargita megyében 268 939 szavazóképes állampolgár él, akik 287 szavazókörzetben adhatják le voksaikat.

Beszterce-Naszód megyében három szavazókörzet maradt áramellátás nélkül a hóvihar miatt, de sikerült beindítani a szavazást, ugyanis saját áramfejlesztővel rendelkeznek az épületek.

Beszterce-Naszód megyében 262 047 szavazati joggal rendelkező személy él.

Kitekintő / Manna.ro

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »