Öt halottja van egy moszkvai lövöldözésnek

Szerelemféltésből ölt meg öt embert szerdán egy férfi vadászkarabéllyal az orosz főváros északkeleti részén – tudta meg az Interfax orosz hírügynökség.

A gyanúsítottat a lövöldözés után szinte azonnal elfogták a rendőrök. A fiatalember ellenállás nélkül adta meg magát – közölték az orosz szövetségi nyomozóhivatal moszkvai irodájában.

Az eset az egyik legnagyobb gyógyszertári hálózat raktárában, a Moszkva északkeleti külső kerületében lévő Csermjanszkaja utcában történt.

A férfi, aki a gyógyszertári hálózat jogásza volt, reggel a munkahelyén két Szajga típusú vadászkarabéllyal nyitott tüzet beosztottaira. Öten meghaltak, két ember megsérült.

A Rosszija 24 orosz hírtelevízió tudósítása szerint a férfi erősen ittas volt. Kijelentései alapján felmerült, hogy elmeorvosi vizsgálatra szorulhat – hangzott el a beszámolóban.

Oroszországban a 18 évüket betöltött állampolgárok rendőrségi engedéllyel rendelkezhetnek vadászfegyverrel, vagy önvédelmi, illetve sportcélú fegyverrel is.

mti

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »