Biró Zsolt az MPP új elnöke

Biró Zsoltot választotta elnökévé a Magyar Polgári Párt szombaton Székelyudvarhelyen lezajlott kongresszusán – adja hírül a Manna.ro. A rendkívüli Országos Tanácson Szász Jenő, aki alapításától mostanáig vezette a pártot, leköszönt elnöki tisztségéről.

A kongresszuson szavazati joggal részt vevő 111 küldött előzőleg megszavazta, hogy a párt önálló maradjon, azaz ne olvadjon össze az Erdélyi Magyar Néppárttal, és megszavazták az elnökség öt tagját. Az öt alelnök: Simon Csaba Kolozs megye, Márton Zoltán Maros megye, Mezei János Hargita megye, Fülöp Csaba Kovászna megye, illetve Mosdóczy Vilmos Szatmár megye képviseletében.

Biró Zsolt megválasztását a küldöttek alig több mint fele támogatta, 69 szavazatot kapott.

Bíró Zsolt tavalyig a Marosvásárhelyi Rádió magyar szerkesztőségének tagja volt, ahonnan állítása szerint azért távolították el, mert politikai szimpátiát, később szerepet vállalt. Úgy véli, a rádió akkori igazgatójának, az azóta nyugdíjba vonult Borbély Melindának – az RMDSZ-alelnök Borbély László felesége – nem tetszett, hogy ő MPP-s hangokat is megszólaltatott a rádió közéleti műsoraiban.

Elvállalta a Marosszéki Széki Tanács elnöki tisztségét, szerinte ezért gurultak be ennyire a rádió RMDSZ által delegált vezetői. Miután távozott a rádiótól, nyíltan az MPP mellé állt, nyáron indult az önkormányzati választásokon a Maros megyei tanács elnöki tisztségéért, de a mindössze 13 ezer szavazattal azt nem tudta megszerezni. Facebookos politikusi oldalát egyetlen ember kedveli.

Kitekintő / Manna.ro

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »