Uniós szabályokat sért a Slovak Telekom

Az Európai Bizottság azzal vádolja A Slovak Telekom telekommunikációs társaságot és annak anyavállalatát, a Deutsche Telekom AG-t, hogy megsérti az unió monopolellenes előírásait.

Az EB szerint a Slovak Telekom a jelekből ítélve nem engedte hozzáférni vetélytársait saját szélessávú hálózataihoz és nagykereskedelmi szolgáltatásaihoz, valamint inkorrekt nagykereskedelmi árakat számlázott az alternatív telekommunikációs szolgáltatóknak.

A Deutsche Telekom AG anyavállalat is felelős lehet ezért az eljárásáért . „A kisebb szolgáltatóknak értelmetlen, megterhelő műszaki és kereskedelmi feltételeket szabtak“ – olvasható a bizottság állásfoglalásában. A Slovak Telekomnak és anyavállalatának 3 hónapon belül kell reagálnia az ellene felhozott vádra.

A Slovak Telekom részvényeinek 51 százalékával a A Deutsche Telekom AG rendelkezik, a gazdasági minisztérium a részvények 34, a Nemzeti Vagyonalap a részvények 15 százalékával rendelkezik.

Kitekintő / Hírek.sk

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »