Élénkítené a gazdaságot a jegybank

A japán jegybank továbbra sem változtatott irányadó rátáján a ma hajnali kamatdöntő ülésen (0,1%), azonban az eddigi 65,000 milliárdos eszközvásárlási programot megtoldotta további 5,000 milliárd jennel. Ennek köszönhetően a már meglévő programon belül 10,000 milliárd jennel nő az állampapír vásárlási keret, viszont ezzel párhuzamosan a 6 hónapos jegybanki tenderre 5,000 milliárddal kevesebb jut a jövőben.         

A döntést a deflációs „félelmekkel” és a hosszú távú növekedési trend csökkenésével indokolták. A jegybank február óta minden erejével azért küzd, hogy inflációt generáljon, a piaci szereplők többsége azonban kételkedik benne, hogy az eddigi intézkedések – beleértve a mait – elegendők lennének. A jegybank előrejelzései szerint az infláció továbbra is 0,5% fölé emelkedik, azonban nem éri el az 1%-os szintet.

Kitekintő / Equilor

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »