A kormány távozását követelték a fővárosban

Szabad választásokat és a kormány lemondását követelték 1989-es forradalmárok a bukaresti Egyetem téren, tudósít a Manna.ro.

Az engedély nélküli tüntetést csendőrök próbálták meg feloszlatni, a tüntetők szerint könnygázzal. Georgian Enache, a csendőrség szóvivője elismerte, hogy közbeléptek a tüntetésen, de cáfolta, hogy könnygázat is bevetettek volna.

A tüntetők sérelmezték, hogy húsz évvel az 1989-es események után sem ítélték el a korabeli vérengzések felelőseit. A demonstrálók előrehozott választásokat követeltek, illetve a nemzetközi hatóságok figyelmét, mert Romániában a tiltakozók szerint nem működnek a demokratikus intézmények.

Az Egyetem téren kétszáz ember vonult fel, a szervezők azt mondták, napokkal ezelőtt kértek engedélyt a rendezvényhez, de az illetékes önkormányzat nem járult hozzá a demonstrációhoz.

Kitekintő / Manna.ro

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »