Újabb turistákat támadtak meg Kenyában

Fegyveresek megtámadtak egy külföldi turista párt egy kenyai vadasparkban, a sofőr a lövést követően meghalt, társát kórházban ápolják – számolt be a Reuters. A Shaba Nemzeti Park alig 300 kilométerre fekszik a fővárostól, Nairobitól. A régió számos természeti rezervátuma mellett a hasonló jellegű támadásokról és banditák jelenlétéről is ismert.

A mostani két hónapon belül a harmadik eset, hogy külföldieket ér atrocitás, ami azért is árt az országnak, mert a külföldi bevételek egyik kiemelt fontosságú forrása a turizmus. Kenya gazdasága a legfejlettebb a térségben.

Kenya a közelmúlt ilyen és ehhez hasonló cselekményeivel – mint a nyugati önkéntesek elrablása a szomáliai határ mellől – indokolja, hogy múlt hónapban katonai erőket vezényelt Szomáliába, az al-Shabaab terrorista szervezet elleni harc végett.

Szeghalmi Zsolt

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »