Sulík alkotmánymódosítással segítene a kormányon

Richard Sulík, az SaS elnöke egy alkotmánymódosítás segítségével tenné lehetővé a csonka kormánykoalíció megbízási időszakának meghosszabbítását a márciusi idő előtti választásokig.

Sulík elmondása szerint a liberálisok hajlandóak lennének támogatni azt az alkotmánymódosítási kezdeményezést, ami pontosítaná a kormányfő bizalomvesztése esetén felmerülő problémákat. Ennek értelmében az államfő ugyan visszahívná a kormányt, ha az nem járna sikerrel a bizalmi szavazáson, de egyben meg is bízhatná a kormányfőt az ország vezetésével az idő előtti váalsztásokig. A jelenlegi rendelkezések értelmében erre nincs lehetőség.

Az alkotmánymódosításhoz ugyanakkor kilencven szavazatra lenne szükség – Sulík pedig maga is beismerte, hogy a legnagyobb ellenzéki prát elnöke, Robert Fico elutasította az elképzelést. Az SaS elnöke nem tért ki arra, vajon miniszterei tisztségükben maradnának-e akkor, ha Iveta Radičová megőrizheti miniszterelnöki székét.

Bumm.sk

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »