Több mint 2000 orvos írta alá a felmondását

Szlovákiában a kórházak részvénytársaságokká való alakítása ellen és a magasabb bérezésért küzdő orvosszakszervezet eddig több mint kétezer orvos felmondó aláírását gyűjtötte be.

A szakszervezet vezetősége a hétvégén ülésezett. Úgy döntöttek, szeptember végéig folytatják a felmondó aláírások gyűjtését.

„Az általunk összegyűjtött felmondások száma is bizonyítja, hogy az orvosok komolyan, felelősségteljesen állnak a kialakult helyzethez. A több oldalról rájuk nehezedő nyomás ellenére elkötelezettek egy nem működő rendszer elkerüléséért. Tekintettel arra, hogy az orvosok nem találtak partnert a hatékony tanácskozásra a szlovákiai egészségügyi helyzet javítása érdekében, a felmondások gyűjtése jelenleg az egyetlen legitim eszköz a számunkra” – áll az orvosszakszervezet közleményében.

Szlovákiában 6500 orvos dolgozik, a szakszervezet bízik abban, hogy megszerzi az orvosok többségének a támogatását. Az egészségügyi minisztérium szerint az a felmondási mód, hogy a szakszervezet gyűjti a felmondóleveleket (ahelyett, hogy azokat közvetlenül a saját munkáltatójukhoz nyújtanák be az orvosok), nincs összhangban a jogszabályokkal. A jogászok többsége nem osztja Uhliarik egészségügyi miniszter véleményét, a szakszervezet a felmondólevél mellé ugyanis egy szabályos, teljes körű felhatalmazást is kézhez kap a felmondási folyamat ügyintézésére vonatkozóan.

Kitekintő / Felvidék Ma

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »