Irodalmi ösztöndíjpályázat határon túli alkotóknak

Határon túli magyar íróknak és irodalmároknak hirdet ösztöndíjpályázatot a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI). A több mint tízmillió forintos keretösszegű ösztöndíjra szeptember 30-ig várják a jelentkezéseket.

A EFMI pénteki közleménye szerint a 10,3 millió forint keretösszegű ösztöndíj célja, hogy a tehetséges, fiatal határon túli magyar íróknak, irodalmároknak, műfordítóknak támogatást nyújtson a pályakezdéshez, illetve – korosztálytól függetlenül – kedvező feltételeket teremtsen a magas színvonalú alkotótevékenységhez.

Az öt kategóriában meghirdetett – költészeti és drámaírói; prózaírói; kritikai; műfordítói; valamint ifjúsági regény-, mese-, bábjáték- és gyermekszíndarab-írói – ösztöndíjat hét hónapra szóló programmal lehet megpályázni. A kormányzati portálon megtalálható kiírás szerint ugyanazon személy egy évben csak egy kategóriában részesülhet ösztöndíjban.

Az elnyerhető ösztöndíj bruttó összege fejenként legfeljebb 700 ezer forint. A különböző kategóriákban évente három fő részesülhet ösztöndíjban, kivéve a kritikusoknak meghirdetett ösztöndíjat, amelyet ketten kaphatnak.

A nyertes pályázóknak vállalniuk kell többek között, hogy egy köztes beszámolóval, majd az ösztöndíj lejártakor az ösztöndíj elnyerése előtt nem publikált szépirodalmi művel, tanulmánnyal, illetve fordítással adnak számot a támogatás idején végzett munkájukról.

A pályázatok beküldésének határideje szeptember 30. A döntéseket november 15-ig teszik közzé.

Az ösztöndíjak odaítélésére a nemzeti erőforrás miniszter által felkért – a szaktárca, valamint a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium munkatársai mellett számos magyarországi és határon túli magyar írószervezet képviselőiből álló – bizottság tesz javaslatot. Végleges döntést a kultúráért felelős államtitkár, Szőcs Géza hoz.

kronika.ro

Friss hírek

A kávéról kicsit másképp (x)

Hatékonysági és újrahasznosítási lázban ég a világ, miért éppen a kedvenc forró fekete italunk alapanyaga lenne híján az alternatív felhasználási ötletekből, miért éppen a benne rejlő lehetőségeket ne aknáznánk ki?

Read More »