6060 év börtönbüntetés egy falu kiirtásáért

A guatemalai bíróság több mint hatezer év börtönre ítélt négy katonatisztet, akiket azzal vádolnak, hogy 1982-ben az ország északi részén több száz földművest öltek meg.

6060 év, mert a bíróság minden gyilkosságért külön büntetést szabott (30 év), valamint további 30 évet kaptak emberiség elleni bűncselekményekért, bár a guatemalai törvények szerint 50 év a maximálisan kiszabható büntetés. Súlyosbító körülménynek számít, hogy a támadók a hajnali órákban érkeztek, a lakosság semmilyen módon nem tudta megvédeni magát, előre megtervezetten cselekedtek, és a vérengzés olyan méreteket öltött, amivel gyakorlatilag “eltüntették a falut a térképről”.

Bár a vádlottak ártaltatlannak vallották magukat, és lehetőségük van fellebbezni a döntés ellen, egyelőre úgy tűnik, nem fognak.

1982 decemberében 40 fegyveres azt az utasítást kapta, hogy irtsák ki Dos Erres lakosságát, mivel hónapokkal korábban gerillaharcosok azon a helyen több fegyvert is elraboltak a hadseregtől, az ott élők így szerintük “árulók”.

Guatemalában 1960-ban kezdődött polgárháború, amely 36 éven át tartott, és 200 ezren haltak meg.

Duzs Éva

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »