Új jegybanktörvény készül Magyarországon, amelynek keretében felügyeleti jogkörrel láthatják el a monetáris intézményt – hivatkozott a Reuters Lázár János, Fidesz frakcióvezetőre. Az ötlet korábban is felmerült, annak keretében a PSZÁF és az MNB összeolvasztásáról találgattak sokan, akik az ügy mögött Simor András elmozdítását látták. Az akkori tervet az EKB is kritizálta. A mostani javaslat részletei még nem ismertek, ám Lázár azt hangsúlyozta, hogy ezzel a felügyeleti mandátummal a jegybank függetlensége nem csorbul, sőt inkább erősödni fog. Az ördög persze a részletekben rejlik, ezért korai lenne még örülni az MNB felügyeleti jogának, már csak azért is, mert van független pénzügyi felügyelet Magyarországon, vagyis nem elképzelhetetlen, hogy a régi tervet porolnák le a képviselők.
Equilor Európa gazdaság jegybank Magyarország
Friss hírek
Újra nyilvános a vonatfigyelő rendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
Read More »Júniusban várható az első kamatcsökkentés az MNB-től
Bár a jegybank az elmúlt időszakban már jelezte a piacnak a túlzott forinterősödést, egyelőre nem változtatott a 6,25%-os alapkamaton májusi ülésén. Amennyiben viszont a külső környezet nem romlik tovább, júniusban már kamatcsökkentés jöhet.
Read More »A nemzetközi jogrendszerhez igazítaná a magyar jogot a kormány
Pótolni akarja a Tisza-kormány azt a lassan negyedszázados elmaradást, hogy nem része a magyar jognak a Nemzetközi Büntetőbíróság működését és szervezetét szabályozó statútum.
Read More »Milyen kerítést válasszunk hosszú távon? (x)
Első pillantásra még egyszerűnek is tűnhet a feladat, de a gyakorlatban egy elég összetett döntésről van szó, ahol számtalan szempontot kell figyelembe venni. A kerítés sokkal többre szolgál, mint két terület elválasztása egymástól.
Read More »Csak a bevándorlás miatt nem csökkent az EU népessége
Az Európai Unió népessége 2025 elején elérte a 451 millió főt, ami mintegy egymillióval több az egy évvel korábbinál, de a természetes népességváltozás negatív maradt, vagyis továbbra is több haláleset történt, mint ahányan születtek.
Read More »Lengyelország kimarad az amerikai csapatkivonásból
Az Egyesült Államok jelenleg felülvizsgálja, és a várakozások szerint csökkenti európai katonai jelenlétét, de Lengyelországban ennek ellenére több amerikai katona fog állomásozni.
Read More »
Kitekintő.hu Ha nyitott vagy a világra.