Nagy elismerést kapott Orbán egyik legádázabb ellenfele

A Becsületrend lovagi fokozatát adományozta Franciaország Haraszti Miklósnak, az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) volt sajtószabadság-képviselőjének.

A kitüntetést csütörtök este adták át Bécsben Franciaország EBESZ-nagykövetségén. Francois Alabrune nagykövet az elismerést átnyújtva méltatta Harasztinak életútja során, valamint ezen belül a nemzetközi szervezet tisztségviselőjeként a sajtószabadság érvényesülése érdekében kifejtett tevékenységét.

A sajtószabadság-képviselő posztját az 56 tagú, bécsi székhelyű kormányközi szervezet 1997-ben hozta létre. A megbízatás három évre szól, és egyszer újítható meg.

Haraszti Miklós a rendszerváltás előtt íróként, újságíróként, a demokratikus ellenzék tagjaként tevékenykedett. 1990-94 között az

SZDSZ országgyűlési képviselője, majd egyetemi tanár volt. 2004-ben választották meg sajtószabadság-képviselővé, a tisztséget két cikluson át, 2010 márciusáig töltötte be. Utóda Dunja Mijatovic, a bosznia-hercegovinai médiahatóság volt elnöke lett.

Kitekintő / MTI

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »