Elérte Moszkvát a hózivatar

Erőteljes hózivatar kezdődött Moszkvában és környékén április 9-én, szombaton. A havazás miatt a moszkvai megyében áramkimaradások történtek, magában az orosz fővárosban pedig több mint 500 fa és néhány villanyoszlop dőlt ki a rendkívüli időjárás miatt, értesült a Lenta.ru orosz lap.

Szombaton a havazás a repülőterek munkáját is érintette: a Kitekintő információi szerint a Domogyedovói reptér több mint 70 járata torlódott a rossz időjárási viszonyok miatt, de jelentős késésekkel indultak a Seremetyevói repülőtér gépei is.

A RIA orosz hírügynökség információi szerint szombatról vasárnapra éjszaka az áramellátást sikerült helyreállítani, azonban a metereológusok előrejelzése szerint Moszkvát április 10-én vasárnap is erőteljes hózivatarok várják.

Anton Bendarzsevszkij

Friss hírek

Újra csökkent az európai alapkamat

Az Európai Központi Bank Kormányzótanácsa csütörtöki ülésén a piaci várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette a három irányadó eurókamat szintjét. Az EKB 0,9 százalékos reál GDP-növekedést vár 2025-ben és 1,1 százalékosat 2026-ban.

Read More »