Nem esik szét a szlovák kormánykoalíció

Richard Sulík, a Szabadság és Szolidaritás kormánypárt és a szlovák parlament elnöke volt a Markíza televízió Testre szabva vasárnapi vitaműsorának a stúdióvendége. Úgy véli, a kormánykoalíció minimum 77 szavazattal rendelkezik a szlovák parlamentben, tehát a többség biztosított.

„Igaz, hogy két képviselőt veszítettünk – Ďurkovskýt és Matovičot -, de náluk is kizártnak tartom, hogy átpártolnának az ellenzék táborába” – mondta Sulík, aki szerint egyelőre nem szükséges a koalíciós szerződés kibővítése (erre egy nappal korábban Iveta Radičová miniszterelnök tett utalást). „Tudunk úgy működni, ahogy eddig” – fogalmazott Sulík.

Vitapartnere elődje, Pavol Paška (Smer),  a parlament korábbi elnöke volt, aki Sulíkkal ellentétben úgy látja, a kormánykoalíciónak rengeteg energiáját emészti fel a belső csatározás. Emlékeztetett arra, hogy a Smer a legutóbbi parlamenti választások egyértelmű győztese volt, és ennek a pártnak az ignorálása káoszt és labilitást eredményez a szlovák politikában.Sulík erre azzal vágott vissza, hogy a Smer koalíciós potenciálja gyakorlatilag a nullával egyenlő. „Ma sem lenne képes koalíciós partnereket találni a kormányzásra” – mondta.

Kitekintő / Felvidék Ma

Friss hírek

Magasabb adóterhet kap a Mol augusztustól

A törvényjavaslat kiterjeszti a kőolajtermék-előállító különadóját a 2 és 5 amerikai dollár közé eső árkülönbözetre, illetve a 2027. adóévre is. Az intézkedés idén 6,25 milliárd forinttal, jövőre pedig újabb 15 milliárd forinttal javítja a költségvetési egyenleget.

Read More »
sherlockrehab.hu

Tévhitek a gerincsérvről (x)

Számos tévhit kötődik a gerincsérvhez. Sokan azonnal a legrosszabbat feltételezik, holott számos félreértés övezi ezt az állapotot. Részben a média, részben a tévesen értelmezett tanulmányok gerjesztik ezt az aggodalmat.

Read More »