Teapárt: pizzamágnás lehet Obama utódja

A tavaly november óta újból republikánus többséggel dolgozó kongresszus túlságosan bátortalan, amikor a kiadáscsökkentésről van szó; az esetleges kormányleállás réme miatt a győzelemre segített párt vezetői túlságosan megalkuvók Obama elnökkel a költségvetési kérdésekben; a republikánus párt kongresszusi küldöttei nem állnak ki kellő határozottsággal az államadósság visszaszorítása mellett – hangzottak el a legfontosabb kritikák a Teapárt hétvégi nagygyűlésén az arizonai Phoenixben.

A mozgalom – amelynek a republikánusok a félidős választásokon elért sikerek miatt különösen is sokat köszönhetnek – csalódott az ellenzéki pártban: „A százmilliárd dolláros költségvetési megszorítás volt az első, amit ígértek. Láttunk ebből valamit? Nem. De hallottunk kifogásokat.” – idézi az amerikai MSNBC Donna Woodrumot, a gyűlés egyik főszervezőjét. Amennyiben az elégedetlenség tartósnak ígérkezik, a republikánusok 2012-ben Amerika egyik leggyorsabban bővülő libertariánus közössége nélkül szállnak ringbe.

A csaknem kétezer főt számláló phoenixi találkozón egy meglepő közvélemény-kutatási eredmény is született: Ha a megjelent aktivistákon múlna, az Egyesült Államok következő elnöke – a várakozásokkal ellentétben – nem az egykori alaszkai kormányzónő, Sarah Palin lenne, hanem a konzervatív Herman Cain, showman, Amerika egyik legnépszerűbb pizzérialáncának volt vezérigazgatója. Cainre a megkérdezett 1600 ember 22 százaléka adta a voksát, míg az összesítésben negyedik helyen végzett Palin alig 10 százalékot szerzett.

Tatai Gábor

Friss hírek

Egyre csak nő a tőzsdei cégek osztalékfizetése

Rekordszintű osztalékot fizettek ki a cégek a világon az idei első negyedévben - áll a Janus Henderson brit alapkezelő jelentésében. Az európai gyógyszeripari óriáscégek, a Novartis és a Roche lettek a világ legnagyobb osztalékfizetői  az idei első negyedévben.

Read More »
www.wallmaxx.hu

A boldogságot nem lehet megvenni pénzért, vagy mégis? (x)

Ha mélyen magunkba nézünk, akkor bizony be kell vallanunk, hogy a boldogságunkat rengetegszer kötjük feltételekhez. Boldog leszek, ha elmegyek nyaralni. Boldog leszek, ha meglesz az új cipőm/telefonom/autóm. Boldog leszek, ha kész leszek a felújítással. Azontúl, hogy egyik mondat sem engedi azt, hogy a jelenben boldog légy, mindegyikben szerepelnek az anyagiak is.

Read More »