Egyaránt határozottan sikeresnek tartja a norvég királyi pár előző heti lengyelországi látogatását, mind a lengyel, mind a norvég sajtó. A norvég királyi pár, a kormány számos tagjának és üzletembereknek a kíséretében három napot töltött Lengyelországban. A megbeszéléseken kiemelkedő helyett kapott a két ország közötti kulturális és védelmi téren történő együttműködés.
V. Harald király és Szonja királyné elmúlt szerdán érkeztek meg Varsóba ahol két napig látta őket vendégül Bronisław Komorowski lengyel köztársasági elnök, majd Krakkóba utaztak ahonnan egyenesen tértek vissza Oslóba. Utazásukra elkísérte a királyi párt a norvég kormány három tagja és számos befolyásos norvég üzletember.
A kétoldalú tárgyalások számos területet érintettek, többek között szó esett lengyel-norvég kereskedelmi kapcsolatok további elmélyítéséről. Norvég sajtóértesülések szerint a delegációban a norvég üzleti élet 115 képviselője kapott helyett. A két ország közötti kereskedelem az elmúlt években gyors ütemben fejlődött, Lengyelország számít a norvég lazac harmadik legnagyobb piacának, és a közeljövőben gazdasági elemzők a kapcsolatok további erősödését várják. A tavalyi évben Norvégia 15.7 milliárd korona értékben exportált termékeket Lengyelországba (1 norvég korona = 38.5 forint), míg a lengyel termékek importja 13.4 milliárd koronát tett ki.
A megbeszéléseken kiemelt szerepet kapott a két ország közötti sikeres katonai kooperáció. A királyi párt elkísérte lengyelországi útjára Barth Eide honvédelmi miniszter. Varsóban tárgyalásokat folytatott lengyel kollégájával, többek között a két állam afganisztáni katonai szerepvállalásáról – egyik állam sem tervezi katonáit kivonni az ázsiai országból 2014-ig. A megbeszéléseket követően a két miniszter részvételével V. Harald meglátogatta a 10. varsói gépesített ezred bázisát, majd egy partvédelmi rakéta-hadosztály bemutatóját tekintette meg, melyet a legújabb közös, norvég-lengyel gyártású rakétákkal szereltek fel.
A kereskedelmi és katonai megállapodások mellett, a tárgyalások harmadik fontos témája a két állam közötti tudományos és kulturális együttműködés további fejlesztése volt. A Jonas Gahr Store norvég és Radek Sikorski lengyel külügyminiszter által aláírt megegyezések szerint Norvégia 280 millió koronával fogja támogatni a közös kutatási projekteket, míg további 75-75 millió koronát fog fordítani tanulmányi ösztöndíjak létrehozására és közös kulturális rendezvények megtartására.
A látogatás végén a királyi pár Krakkóba látogatott, mely várost – ahogy azt V. Harald az újságíróknak elárulta – már régóta meg akarták tekinteni.
Dobrowiecki Péter