Comey elbocsátása összefügghet azzal, hogy nem számolt be Trumpnak

Az Egyesült Államok húsz szövetségi államának legfőbb ügyésze független bizottság felállítását követelte csütörtökön  a tavalyi amerikai elnökválasztási folyamatba történt állítólagos orosz beavatkozás kivizsgálására. 

A húsz igazságügyi vezető nevében New York állam legfőbb ügyésze, Eric Schneidermann tette közzé a felhívást.

A jogászok lényegében azt a követelést ismétlik meg, amelyet a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatója, James Comey elbocsátása után egyes demokrata párti politikusok már megfogalmaztak. A Demokrata Párt vezető politikusai – köztük Chuck Schumer, a szenátus demokrata kisebbségének vezetője – Comey felmentése után azonnal jelezték: nem bíznak abban, hogy folytatódik az FBI vizsgálata az amerikai választási folyamatba történt állítólagos orosz beavatkozásról, ezért a vizsgálat folytatására független bizottság felállítását javasolták.

Chuck Schumer mellett Richard Durbin, Illinois demokrata párti szenátora is sejtetni engedte: Comey eltávolításának oka éppen az lehet, hogy az igazgató nem számolt be az eddigi vizsgálat részleteiről Donald Trump elnöknek. E feltételezés megalapozottságát erősítette a politikusokban az a tény is, hogy az FBI-igazgató felmentésére pár nappal a szenátusi meghallgatása előtt került sor.

Comey elbocsátása óta a washingtoni politika darázsfészekké vált. Nem egy politikus és FBI-munkatárs Comey-t támogató leveleket tesz közzé a sajtóban, a Politico című lap pedig arról készített riportot, hogy a volt igazgató nagy népszerűségnek és támogatottságnak örvendett a Szövetségi Nyomozó Iroda berkeiben. A demokrata párti politikusok mellett néhány republikánus – így például Bob Corker, a szenátus külügyi bizottságának vezetője – szintén aggodalmát fejezte ki az Oroszországgal kapcsolatos FBI-nyomozás folytatását illetően.

A vezető republikánus törvényhozók mindeddig elutasították független bizottság létrehozását.

Kapcsolódó cikkünk: Comey-ügy: Trump eddig sem várt volna, az oroszokat nem érdekli

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »