Lakásbiztosítás kalkulátor: Hogyan befolyásolják az ingatlan adatai a díjat? (x)

A lakásbiztosítás kalkulátor hatalmas segítséget jelenthet mind új szerződéskötésben, mind meglévő szerződés váltásában. Az épület adatai ugyanis jelentős hatást gyakorolhatnak a díj alakulására. Az alábbi bejegyzésben összeszedtük azt az 5 +1 legfontosabb szempontot, amelyek meghatározhatják az ezzel kapcsolatos kiadásokat.

Rugalmas és villámgyors megoldás?

Létezik olyan online felület, ahol egyszerre 12 társaság szolgáltatását hasonlíthatod össze.  A www.biztoshely.hu linkre kattintva érheted el ezt a lakásbiztosítás kalkulátort. Gyorsan és egyszerűen kiszámolhatod a várható költségeket és bebiztosíthatod az ingatlanodat

  • vihar és villámlás,
  • jégeső és hónyomás,
  • földrengés- és csuszamlás,
  • idegen jármű ütközése,
  • vagy akár tűz során keletkezett kár esetén.

5 +1 fontos adat a lakásbiztosításhoz

1.      Miért számít az ingatlan értéke?

Az első szempont természetesen az ingatlan értéke, amely minél nagyobb, annál magasabb a biztosítási díj, és minél kisebb, annál alacsonyabb. Ennek főleg az az oka, hogy a biztosító számításba veszi, mennyibe kerülne az épület helyreállítása a kár bekövetkezése esetén.

2.      A lokáció a lakásbiztosítás kalkulátor alapja

A lakásbiztosítás kalkulátor egyik legfőbb szűrési feltétele az elhelyezkedés. Nem mindegy ugyanis, hogy a ház egy biztonságos lakóterületen található-e, netán árvíz vagy földrengés sújtotta helyen fekszik. Előbbi esetben alacsonyabb a díj, utóbbi esetben azonban magasabb.

3.      Hogyan hat az épület típusa?

A különböző épülettípusokhoz eltérő kockázatok kapcsolódnak. Jelentős mértékben befolyásolja a biztosítás díját, hogy családi házról, nyaralóról vagy sorházról beszélünk. Ezen kívül előfordulhat, hogy mezőgazdasági, ipari vagy akár kereskedelmi ingatlant szeretnénk bebiztosítani.

4.      Milyenek az építési anyagok?

Szintén nem elhanyagolható tényező a szerkezetben használt építési anyagok többsége. Nem szabad ugyanis megfeledkeznünk arról, hogy a beton és a tégla kevésbé gyúlékony, mint a fa, így az előbbiek alacsonyabb költségekkel járhatnak, míg az utóbbi magasabb kiadásokat jelenthet.

5.      Lakásbiztosítás kalkulátor: az építés éve

Ha a ház régen épült, az nagyobb veszélyt jelenthet az elektromos rendszerek és vízvezetékek elöregedése miatt. Éppen ezért a lakásbiztosítás kalkulátor is nagy hangsúlyt fektet az építés évére. Nem beszélve arról, hogy a modern biztonsági eszközök csökkentik a kockázatot, így a díjat is.

+1 Hányan laknak az ingatlanban?

Végül, de nem utolsó sorban elengedhetetlen, hogy gondoljunk a lakók számára, valamint a használat módjára. Ha ugyanis kereskedelmi célra használják a helyiséget, például gyártásra vagy raktározásra, az növelheti a gyakoriság szerinti biztosítási költséget.

Lakásbiztosítás kalkulátor hitellel

Érdemes tudni, hogy amennyiben hitelt veszünk fel a vásárláshoz, a bank feltételként megszabhatja a lakásbiztosítás kötését. Ebben az esetben, ha bármilyen komoly káresemény történik az objektumban, a biztosító először a pénzintézet követelését teljesíti.

Fizetett tartalom

Hozzászólások ()

Friss hírek