A belga miniszterelnök támogatná a többsebességes Európa elvét

Belgium támogatja, hogy jogállamiság védelme érdekében az unió új mechanizmust vezessen be – jelentette ki Charles Michel belga miniszterelnök Brüsszelben, az Európai Parlament (EP) kétnapos plenáris ülésén csütörtökön.

A belga miniszterelnök az Európai jövőjéről folytatott vita során elmondott beszédében kiemelte: a demokrácia és a jogállamiság Európa történelmének meghatározó motívumai, amelyeket meg kell védeni és ki kell teljesíteni. Ezen európai alapértékek megőrzése érdekében rendszeresen vizsgálni kell a tagállamokat, hogy mindegyikük tartja-e magát a közösen elfogadott uniós alapvető szabályokhoz.
Az új költségvetés lehetőséget biztosít arra, hogy hosszú távú döntéseket lehessen hozni és elsődleges célkitűzéseket meghatározni, azok betartását pedig szigorúan számon kéni a tagállamokon – húzta alá.

  • Kapcsolódó cikkeink:

Az új uniós költségvetési javaslatban már szerepel a jogállamiság elve

Több országnak nem tetszik Junckerék javaslata

Mint mondta, olyan európai kultúrát kell létrehozni, illetve megerősíteni, ami a különböző identitásokat, a sokszínűséget és kultúrákat teljes mértékben tiszteletben tartja. Ezzel kapcsolatban hozzátette, nem áll távol tőle a többsebességes Európa gondolata, amely véleménye szerint nem vezetne Európa felbomlásához. Az eurózóna és a schengeni övezet is megmutatta, hogy működhet különféle csoportosulás Európán belül – közölte. Minden tagország tudja, hogy mik a jogai és a kötelezettségei, ugyanakkor nem lehet ráerőltetni senkire sem azt, hogy túllépje saját elképzeléseit.

A belga miniszterelnök, Charles Michel sajtótájékoztatót tart az Európai Parlament plenáris ülése után Brüsszelben, Belgiumban, 2018. május 3-án.  EPA/OLIVIER HOSLET

A belga miniszterelnök, Charles Michel sajtótájékoztatót tart az Európai Parlament plenáris ülése után Brüsszelben, Belgiumban, 2018. május 3-án. EPA/OLIVIER HOSLET

Michel a jólét előmozdítását, a biztonság fokozásának szükségességét és az alapvető értékek védelmét hangsúlyozta. Aláhúzta, bizonyos politikai erők kikezdik és megkérdőjelezik az alapvető európai értékeket, ezért kiemelt jelentőségű a demokrácia védelme. Az európai, nemzeti, regionális és helyi demokráciáknak ki kell egészíteniük és meg kell erősíteniük egymást, nem szabad szembeállítani nemzeti törekvéseket a közös Európa célkitűzéseivel.

Az uniós intézményekben és a tagállamokban is erősíteni kell a demokrácia fontosságát. Vissza kell találni az európai alapgondolathoz, a gyökerekhez és a konkrét eredményekkel kell meggyőzni az európai polgárokat, hogy az uniós intézmények a biztonság, egyenlőség, jólét, szabadság, demokrácia őrzői. Kijelentette, stabil tagállamokra épülő, erős Európára van szükség. A szuverenitás felesleges csatája, a tagállamok szembenállása az Európai Unióval helytelen. Meg kell törni a széthúzás jelenlegi negatív spirálját és megmutatni azt, hogy a tagállami és a közös európai fellépések kiegészíthetik egymást.

Forrás: MTI

Friss hírek

100 millió eurós bírságot kapott a Continental

Még mindig nem csengett le teljesen a Volkswagen-csoportot 2015-ben megrázó dízelbotrány. A Continental most - közel 9 évvel később - kapott egy 100 millió eurós bírságot, amiért nem akadályozta meg, hogy alkalmazottai részt vegyenek a dízel-kibocsátási csalásban.

Read More »

250 forint osztalékot fizet idén a Mol

A Mol mintegy 198 milliárd forint osztalék kifizetéséről döntött a 2023-as üzleti évre vonatkozóan. Az egy részvényre jutó alap osztalék mértéke 150 forint, ezen túl a részvényeseknek mintegy 100 forint körüli rendkívüli osztalékot is fizetnek.

Read More »