Több lehet a magyar felirat Szlovákiában

Tavaly novemberben hirdette meg Az érthető Dél-Szlovákiáért című pályázatát a Rákóczi Szövetség, amely a magyar nyelv minél szélesebb körű alkalmazására irányult a vállalkozások, civilszervezetek körében, írja az Új Szó.

A szövetség honlapján közzétett tájékoztatás szerint a március 15-i határidőig 96 érvényes pályázat érkezett (legtöbb a Dunaszerdahelyi és a Komáromi járásból), és valamennyi pozitív elbírálásban részesült. A pályázók összesen 32 900 eurót kapnak; egy projektre legfeljebb 1000 eurót lehetett igényelni.

A sikeres pályázók névsorát, és azt, konkrétan milyen célra kérték a támogatást, a szövetség honlapján (www.rakocziszovetseg. org) találják az érdeklődők. Pályázni lehetett kétnyelvű cégtábla, kirakat és gépjárműfelirat, étlap, termékleírás, címke, kulturális, sport és egyéb területeken megjelenített feliratok kétnyelvűsítésének költségeire. A Rákóczi Szövetség kérésre ingyenesen lefordítja a szöveget és segít a grafikai kivitelezésben is; nyelvi és szakmai partner a Pro Civis Polgári Társulás.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »