Újra támadnak a tálibok Afganisztánban

  • Lerohantak egy stratégiailag fontos körzetet a tálibok a dél-afganisztáni Hilmend tartományban.
  • Az afgán hadsereg létesítményei nem kerültek az iszlamista felkelők kezére, az összecsapások továbbra is folynak.
  • A múlt hónapban a biztonsági erők 90 tagja vesztette harcokban az életét.
  • Hilmend tartomány a tálibok számára nagy jelentőséggel bír, ugyanis ott állítják elő a világon a legtöbb ópiumot.

Lerohantak egy stratégiailag fontos körzetet a tálibok a dél-afganisztáni Hilmend tartományban – közölte Mohammed Dzsan Raszúljar, a terület kormányzó-helyettese hétfőn.

A tálibok több napi harc után foglalták el Szangin körzetet. Az afgán fegyveres erők február végén szorították ki őket erről a kulcsfontosságú területről.

A kormányzó-helyettes hozzátette, hogy az afgán hadsereg létesítményei nem kerültek az iszlamista felkelők kezére, az összecsapások továbbra is folynak.

Raszúljar vasárnap rendhagyó módon a Facebook közösségi oldalon figyelmeztette a Asraf Gáni államfőt, hogy Hilmend tartomány eleshet, ha nem küld a központi hatalom erősítést. A múlt hónapban a biztonsági erők 90 tagja vesztette harcokban az életét – tette hozzá üzenetében.

Hilmend tartomány a tálibok számára nagy jelentőséggel bír, ugyanis ott állítják elő a világon a legtöbb ópiumot. A kábítószer értékesítése az egyik alappillére a tálib mozgalom pénzügyi fenntartásának.

Kitekintő / MTI

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »