Aláírásokkal tiltakoznak Amerika ellen

Több mint egymillió aláírást gyűjtöttek össze Venezuelában a kormány támogatói vasárnap azzal a céllal, hogy az Egyesült Államok vessen véget a latin-amerikai ország elleni „agressziójának” – közölte egy helyi tisztségviselő.

Jorge Rodríguez, Caracas főváros polgármestere, a kezdeményezés irányítója azt hangoztatta, hogy tízmillió aláírást fognak összegyűjteni és átadni az amerikai elnöknek. Hozzátette, hogy a venezuelai kormány több mint 2,6 millió támogatói üzenetet kapott a Twitteren.

Az aláírásgyűjtő kampány csütörtökön kezdődött, és több mint 13 ezer helyszínen lehetett csatlakozni ahhoz a követeléshez, hogy Barack Obama amerikai elnök vonja vissza azt a rendeletét, amelyben Venezuelát az Egyesült Államok nemzetbiztonságát veszélyeztető fenyegetésnek minősítette.

Nicolás Maduro venezuelai elnök volt az első, aki aláírta a gyűjtőívet, mielőtt a kezdeményezés támogatói megkezdték volna az országos kampányt. Számos latin-amerikai szervezet, így a Dél-amerikai Nemzetek Szövetsége (Unasur), valamint a Bolivari Alternatíva Amerika Népei Számára (ALBA) nevű tömörülés is elítélte a washingtoni döntést.

Az aláírásgyűjtés április 9-éig tart, amikor Panamavárosban megkezdődik az amerikai államok hetedik csúcstalálkozója. Az eseményen Obama elnök tárgyalóasztalhoz ül a régió államfőivel, így a venezuelai elnökkel, Maduróval is.

Kitekintő / MTI

Friss hírek

Családi luxuspihenés gyerekekkel: ahol a gyermeki kíváncsiság és az ötcsillagos nyugalom találkozik (x)

A családi pihenés valódi luxusa nem abban rejlik, hogy minden pillanat tökéletesen megtervezett. Sokkal inkább abban, amikor a család minden tagja megtalálja a saját örömét: a gyerekek a felfedezés szabadságát, a szülők a megérdemelt lelassulást, a közös pillanatok pedig azt a ritka minőséget, amelyre a hétköznapok sűrűségében olyan kevés tér jut.

Read More »