Kétszáz rab töltheti majd otthon a karácsonyt

Szlovákiában nagyjából kétszáz elítélt elhagyhatja a börtönt a karácsonyi ünnepek alatt, valamint szilveszterkor és az új év első napján, tudósít az Új Szó.

A börtönigazgatók jóvoltából ez idáig 119 rab kapott rendkívüli szabadságot, hogy elhagyhatják a börtönt, 82-nek pedig kijárást engedélyeztek. Jelenleg a szlovákiai börtönökben 1 365 vádlott és 8 755 elítélt tartózkodik.  A rendkívüli szabadságot azok kapták, akik jó magaviselettel rendelkeztek, fejlődést mutattak, jó munkát végeztek, illetve valamilyen példaértékűt tettek. Az igazgatók ilyen esetben legfeljebb öt napos szabadságot engedélyezhetnek a fogvatartottnak, ez azonban nem vonatkozik a fegyházban lévőkre. A fogházban és börtönökben lévők abban az esetben is kaphatnak szabadságot, ha családi ügy miatt – főleg temetés, szülés – kérvényezik azt, illetve más tevékenység miatt is, például vallási, kulturális, vagy sporteseménykor.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

Pár nap és vége a kekva-alapítványoknak

A Miniszterelnökség tájékoztatta a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat arról, hogy feladataikat augusztus 31-től a magyar állam veszi át. A döntéssel véget ér a különleges kekva-státusz és az ehhez kapcsolódó állami vagyon feletti rendelkezés, illetve az állami finanszírozás.

Read More »
alveolashop.hu

A bőrápolás jövője (x)

Képzeld el, hogy a szépségápolás nem csupán a bőr felületének ápolásáról szól, hanem az egész embert érinti. A bőrápolás világa ma már új dimenziókba lépett, ahol a kozmetikai eljárások túlmutatnak a felszíni kezeléseken, és mélyebb összefüggéseket tárnak fel.

Read More »