Nizza polgármestere, Christian Estrosi, önálló külpolitikát folytat. Moszkvában járva egy nizzai orosz konzulátus megnyitását sürgette, és arról is beszélt, hogy mennyire hiányolja a francia- orosz párbeszédet. Emellett előkerült a Mistral hadihajó- ügy is, ahol nem a hivatalos francia álláspontot képviselte.
Nizza nem csak a turisták számára vonzó célpont. A városban sok nemzetiség keveredik, az algírtól kezdve egszen az oroszig. Christian Estrosi, jobboldali polgármester az utóbbi miatt érezte kötelességének, hogy Moszkvába látogasson további orosz befektetők Nizzába vonzását tűzve ki célul. Emellett persze sok egyébre is maradt ideje a kiruccanás alatt. Az UMP határozottan migráció- ellenes politikája ellenére úgy tűnik, hogy gazdasági érdek esetén már hajlik a migráció támogatására, függetlenül attól, hogy ez milyen visszásságokat teremt a politikában.
A hidegülő kelet- nyugati helyzetben nem javított az utazás megítélésén, hogy a polgármester ellenezte az Oroszország elleni EU szankciókat, és elítélte Franciaországot, amiért az nem teljesítette a Mistral szerződést. Szerinte Franciaország jogtalanul akarja zsarolni Putyint, hiszen Oroszország sokat segített a franciáknak azzal, hogy ilyen foglalkoztatási és gazdasági helyzetben őket választotta a hadihajók legyártására, amellyel munkahelyeket mentett meg.
A meglepő kijelentéseket az Orosz Nemzetgazdasági és Közszolgálati Akadémián (RANEPA) tette egy csapatnyi egyetemista és üzletember előtt, városáról úgy beszélt, mint „Franciaország első orosz városa”. A kedvező befeketetési lehetőségek mellett a közös múlt felidézésével szerette volna közelebb hozni a két nemzetet, felelvenítve a normandiai partraszállás képeit, ahol csak dél- francia csapatok harcoltak együtt az oroszokkal.
Estrosi az oroszországi látogatás alatt találkozott Szergej Ryabkov külügyminiszter helyettessel és Alexej Pushkovval, a parlament külügyi bizottságának elnökével is. Estrosi szerint a Sarkozy-elnökség alatt konstruktív együttműködés épült ki a két ország között, és sajnálja ennek a párbeszédnek hiányát. Támogatná egy nizzai orosz konzulátus megnyitását is.
Egy a találkozót követő interjúban Estrosi azt nyilatkozta, hogy sajnálja, hogy az EU ennyire rosszul kezeli az ukrán krízist és benne Oroszország szerepét. Szerinte az EU szabadkereskedelmi törekvései voltak a legkárosabbak a konfliktusban.
Estrosi Sarkozy elnöksége alatt volt iparügyi miniszter és 2008. óta a város UMP- s polgármestere. Nyár elején őt várták az UMP elnökválasztási versenyében az egyik jelölti pozícióba, Estrosi azonban nem indul a választáson.
A politikus korábban is okozott már meglepetést politikai döntéseivel. Így például 2012-ben elfogadott egy burkoltan a muszlim kisebbség szokásait korlátozó rendeletet a városban, ami megtiltotta például a hangos utcai ünneplést. A 2014-es világbajnokság alatt pedig betiltotta a zászlók használatát a bajnokság végéig, hogy elkerülje a randalírozást a városban. Tette mindezt az algír- német meccs előtt egy a jelentős algír kisebbséggel bíró városban.
Szabó Gréta