Lemondott az állami cég vezetője

Elfogadta Ladislav Kriška, a TIPOS vezérigazgatójának lemondását Peter Kažimír pénzügyminiszter – tájékoztatott a pénzügyminisztérium sajtóosztálya. Minderről az Új Szó írt.

„A történtekből levonta a személyes felelősséget, felajánlotta lemondását, amelyet elfogadtam” – mondta a pénzügyi tárca vezetője. Kriška a közszolgálati RTVS jelentése szerint céges bankkártyával fizetett egy prágai, luxus ruházati termékeket forgalmazó boltban. A Široká utcai Baldinini boltban vásárolt, 4847,70 euró értékben. Majd a szomszéd utcában levő InterContinental szállodában is kifizetett egy 85,87 eurós számlát.  Kriška elmondta, lányát vitte műtétre Prágába, és annak árát a saját kártyájával fizette. Mivel már túllépte a napi limitet, ezért nyúlt a céges kártyához. A TIPOS szerint az igazgató semmilyen belső előírást nem sértett meg, és az említett összeget már visszafizette. Azt nem közölték, mikor.

Kitekintő / Új Szó

Friss hírek

horzrt.hu

Különleges eszközök a gyermekek fejlődéséhez (x)

A sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztése egy összetett és átgondolt folyamat, amely türelmet és figyelmet követel meg a nevelőktől. Az ilyen gyermekek képességfejlesztése kiterjed arra is, hogy tapasztalatokon alapuló tanulást biztosítson számukra, ami a mindennapi életük során támogatja őket.

Read More »
kazanabc.hu

A csaptelepek meghatározó szerepe otthonunkban (x)

Gondoltál már arra, milyen jelentőségteljes szerepe van a csaptelepeknek otthonunk kialakításában? A csaptelepek most már nem csupán egyszerű vízvezetők, hanem a konyha és a fürdőszoba kulcselemei, amelyek hozzájárulnak otthonunk kényelmességéhez és energiahatékonyságához.

Read More »